Akçay

Akçay için 91 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Akçay Zeytinli

Akçay Hakkında
Akçay Nerede
İstanbul Bursa Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir
Akçay Alışveriş
Akçay Altınkum
Akçay Zeytinli
Akçay Gezilecek Yerler
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir
Akçay Plajları
Akçay Tekne Turları
İzmir'den Akçay'a Nasıl Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir
Ankara'dan Akçay'a Nasıl Gidilir
Akçay Ne Zaman Gidilir
Akçay Ne Yenir Ne İçilir
Akçay Yapılması Gerekenler
Akçay Hakkında
Akçay Pınarbaşı
Akçay Su ve Doğa Sporları
Akçay Nasıl Gidilir

 

Zeytinli, Akçay'a 15 dk. uzaklıkta olup, aynı isimdeki deresiyle merkezden ayrılıyor. Plajı ve denizi oldukça temiz olan Zeytinli sahilinde sadece yaz aylarında hizmet veren az sayıda otel mevcut. Zeytinli, gözde tatil merkezi Akçay'a sadece 2 kilometre uzaklıkta ve birçok kafe, restoran, diskoya yürüyüş mesafesinde. Eski Turban Tatil Köyü, yeni Akçay Resort ile komşu olan beldenin sahil bölgesinde yapılan çalışmalar ve rekreasyon alanları ile (Buz pateni sahası gibi) belde hızla gelişiyor. 

İkizçay Deresi

Zeytinli ve Akçay'ı ayıran Zeytinli Çayı

Akçay'a göre plajı çok daha temiz ve sakin olduğundan tercih edilen beldenin denizi soğuk olmakla birlikte daha az taş ve denizkestanesi ihtiva ediyor. Zeytinli için başka önemli bir etkinlik 2005 yazında düzenlenmeye başlayan ve her yıl tekrarlanması umulan rock festivali (Zeytinli Rock Festivali). Bu etkinlikte yerli rock grupları yer alıyor ve dinleyenlere ekonomik, kaçırılmaması gereken bir eğlence sunuyor.

Beldeye yakın olan Kızılkeçili Köyü güzel bir ziyaret yeri. Bu köyün yakınında zeytinlikler, Değirmen piknik alanı, Pınarbaşı, Sutüven Şelalesi ve Hasanboğuldu göleti mutlaka uğranması gereken yerler olup, Sutüven çevresi Kaz Dağları Milli Parkı'na bağlı gözde bir dinlenme ve piknik yeri.Bu Konuya Toplam 9 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
tufan erdem / zoldakngu
gezip görmek
gelmek,görmek istiyordum ama yorumları okuduktan sonra vazgeçtim.
21.12.2015 23:46:21 / 3170
kemal yılmaz / balıkesir
şikayet
ak çay zeytinli ye yeni taşındım geldiğime pişman oldum Hindistan da inekler kutsalsa buradada köpekler var sokaklar alışveriş merkezleri guruplar halinde dolaşıyor çocuklarımız sokakta oynayamıyor plajlara beraber sokak köpekleriyle giriyorsunuz belediyelere baş vurduk duyarsız kalıyorlar birileri zarar görürse belki ilgilenirler yerleşmeyi düşünenlere duyrulur
02.09.2015 12:35:43 / 3154
aykut sezgin / istanbul
temizlik temizlik lütfen
akçayda zeytinlide bakımsız sokakları çöplerle ve başıboş köpeklerle dolu ben bir tatil beldesi olarak beğenmedim.araba park edecek yer yok her paralı sürekli park parası vermek canımı sıktı. kordon sahili çekirdek izmaritlerle dolu park parası düşünene kadar kumlarda çekirdek yiyenlere cezalar gelsin.
30.01.2013 10:35:05 / 2564
ata erener / istanbul
zeytinli çaylarına bakım temizlik gelsin
zeytinli akçaydan daha güzel fakat bakımsız çaylar dünya harikası fakat etrafları bakımsız görüntü kirliliği bakım olsa teknelerle kanolarla gezintiler yapılsa muhteşem olur bir gelen birdaha gelmek ister lütfen ilgili kişilere sesleniyorum.başıboş köpekleri toplasınlar barınaklara koysunlar bizlerde rahatlıkla tatilimizi yapmaya gelsek antalya,bodrum marmaris yerine tekrar akçay zeytinliye gelsek.saygılarımla.ata
30.01.2013 10:24:43 / 2563
Hülya demir / istanbul
Belediyesi çalışmıyor
zeytinli bakım olsa çok daha güzel olur çayların derelerin etrafı bakımsız ve pis bakım olsa venedik gibi olabilir daha fazla insan tatil için gelir. başıboş köpekler korkutuyor tatil beldesine yakışmıyor yazın dahada bakımsızlaşıyor yazık güzelim beldeye sahip çıkarlar inşallah buyaz farklı görürüz.
07.12.2012 11:27:41 / 2468
neriman kurtaran / istanbul
Belediye çalışmaları
Zeytinli güzel bir yerdi..Son on yıldır plansız bir şehirleşme ve binaların fazlalaşması görülüyor.Bununla beraber ihtiyacı duyulan yolların yapılmaması, ışıklandırma, başıboş gezen köpekler,çevre temizliği,....gibi sorunlara çözüm bulunmuyor... Araba parkından para kazanmak heveslerini bu sorunları çözmede de gösterebilirler..daha iyi hizmet bekliyoruz..
19.07.2012 16:03:50 / 2264
cemal bektaş / ankara
güzellik
harika ve temiz bi yer çok hesaplıve uygun bir yer arayanlara 10 numara ama şu trafik saçma heryere para alıyolar cadde sokak demiyolar ricam yetkililerden buna bir çözüm üretmeleri herkese tavsiye ederim saygılar iyi tatiller
21.09.2011 11:55:47 / 1742
Erdal Saatçıoğlu / İstanbul
Eleştri
Zeytinli doğal güzellik olarak çok güzel ve sevdiğim bir belde ancak başıboş gezen köpek sayısının günden güne artarak tehlikeli bir boyuta gelmesi,sahillerin halka açık alanının dar olması ve bu sene büyükşehirlerden görülüp uygulamaya sokulan park ücreti saçmalığı (şöyleki;İstanbul`da ilçe merkezlerinde alışveriş yerlerinin bulunduğu ana caddede saat 09-17.00 arası ücretli alanlar var,oysa beldenizde ara sokaklara bile b u uygulamayı getirmek istiyorsunuz,hatta pazar yerine bile ücret almaktasınız.) gelecek dönemlerde yerli turist ve yazlıkçıların başka bölgelere yönelmesine neden olacaktır diye düşünüyor "dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın" diyorum.Saygılarımla!...
22.08.2011 15:24:42 / 1681
solmaz yıldız / istanbul
bennnnn
bence o kadarda gzel deil:):):)
31.07.2010 18:07:52 / 748

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK