Akçay

Akçay için 26 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

İstanbul Bursa Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir

Akçay Hakkında
Akçay Nerede
İstanbul Bursa Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir
Akçay Alışveriş
Akçay Altınkum
Akçay Zeytinli
Akçay Gezilecek Yerler
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir
Akçay Plajları
Akçay Tekne Turları
İzmir'den Akçay'a Nasıl Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir
Ankara'dan Akçay'a Nasıl Gidilir
Akçay Ne Zaman Gidilir
Akçay Ne Yenir Ne İçilir
Akçay Yapılması Gerekenler
Akçay Hakkında
Akçay Pınarbaşı
Akçay Su ve Doğa Sporları
Akçay Nasıl Gidilir

 

İstanbul Bursa Yolu Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir?

İstanbul - Bursa - Balıkesir - Edremit - Akçay yol güzergahı yaklaşık 492 km. Özel aracınızla gelmeyi tercih ediyorsanız İstanbul’dan 243.km (yaklaşık 2, 2,5 saat) sonra Bursa’ya, Bursa’dan 151 km. (yaklaşık 1,5 saat) sonra Balıkesir’e, Balıkesir’den 90 km. (yaklaşık 1 saat) sonra Edremit'e, Edremit'ten 8 km. sonra Akçay'a ulaşabilirsiniz.

Bu güzergah diğerlerine göre trafik akışı daha yoğun olan seçenek. Bu yolu tercih ederseniz konaklama, yemek ve alışveriş için daha fazla imkan ve seçenek bulabilirsiniz. Susurluk'ta yemek ve alışveriş için birçok tesis bulunuyor. Susurluk Ayranı ve Susurluk Tostu bu yörenin meşhurları arasında. Ulusoy Alışveriş Tesisleri, Yörsan, Yasa Tesisleri de yine alışveriş ve yemek yeme imkanı bulabileceğiniz yerler arasında.

Akçay Sahil Genel Görünüm

Edremit-Ayvalık tabelasını takip edin

Bundan sonraki yolculuğunuzda -2 dakika sonra- solda Balıkesir terminaliyle karşılaşacaksınız. Balıkesir Otogarı’ndan çıkan otobüslerin de takip ettiği, şehir merkezine girmeyen sağ taraftaki Edremit yolundan gidebileceğiniz gibi, direkt yolu takip ederek de, şehir merkezine doğru ilerleyebilirsiniz. Eğer bu yolu takip etmeden direkt yoldan ilerlerseniz 3-4 dakika ilerledikten sonra yolun solunda kalan Yay/ada Alışveriş Merkezine uğrayıp, yemek yeme ve alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz.

İlk durak Gökçeyazı

Edremit yoluna döndüğünüzde 23. km sonra Gökçeyazı’ya, Gökçeyazı’dan hemen sonra da İvrindi’ye ulaşabilirsiniz. Balık sevenler için özellikle, İvrindi’den 2 km. sonra yolun solunda bulunan Durmaz Alabalık Restoran'a uğramadan geçmeyin.

Önce Havran

İvrindi ve Havran arasında Gelin Deresi diye adlarından bölgede yol oldukça daralıp, virajlar artıyor. Özellikle bu yolda sürücünün dikkat etmesi önemli. Bu yolda çevre köylerinden gelen taze meyve-sebze, zeytin ve zeytinyağı alınabilecek pazarlarla karşılaşıyorsunuz. Havran’dan 8 km sonra Edremit’e ulaşılıyor. Edremit’ten 3 km. sonra da Akçay’a ulaşmış oluyorsunuz..Bu Konuya Toplam 2 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
Serpil Çiçek / İzmir
nasıl ulaşırım
Merhaba bir yakınım yurt dışından geliyor ve izmir havalimanından Akçaya nasıl gidiliyor merak ediyor. yardımcı olursanız sevinirim. tskler....
08.08.2011 20:33:09 / 1634
hakan pakel / balıkesir edremit
akçaya nasıl gidilir
akçaya edremit çanakkale e 87 karayolundan kendi aracınızla 9 km edremitten yarımsatte belediye otobüsü 10 dakika arayla kalkan dolmuş ile gidebilirsiniz
06.03.2010 23:16:06 / 425

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK